Dzisiaj jest środa, 24 lip, 2024 1:14

Pomoc

Staraliśmy się dołożyć wszelkich starań, aby wystaw-fakture.net było intuicyjną aplikacją.
Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Wam korzystanie z aplikacji.

Pakiety

Każdej firmie umożliwiamy miesięcznie wystawić 3 faktury w ramach darmowego pakietu. Każda firma od razu po rejestracji posiada aktywny taki pakiet, bez żadnych zbędnych formalności.

Jeśli dla Twojej firmy 3 faktury miesięczne to mało, możesz w każdej chwili przejść na "wyższy" pakiet: mały biznes lub firma.
Wyższy pakiet można wybrać z poziomu Ustawień konta lub zestawieniu Płatności.

W przypadku, gdy od razu chcielibyśmy zdecydować się na płatny pakiet podczas rejestracji możemy wybrać odpowiedni pakiet.
W takim wypadku podczas pierwszego zalogowania zostaniemy poproszeni o dokonanie płatności poprzez system PayU. Do momento opłacenia konta będziemy mogli korzystać z darmowego pakietu, pozwalającego do wystawienia 3 faktur.

Rejestracja

Rejestracja konta składa się z 2 etapów. W pierwszym etapie na stronie Załóż konto będziemy poproszeniu o podanie podstawowych danych o sobie (użytkownikowi, który rejestruje firmę) i samej firmie.
Dane te później będą wykorzystywane do uzupełniania wystawianych przez Użytkownika faktur.
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i jego wysłania pozostaje nam już tylko 2 etap: potwierdzenie adresu e-mail. W tym celu aplikacja wystaw-fakture.net wyśle na podane konto link aktywacyjny, który po kliknięciu aktywuje konto Użytkownika. Od tego momentu możemy już logować się do systemu.

Pierwsza faktura

Aby wystawić swoją pierwszą fakturę po pierwszym zalogowaniu najpierw musimy dodać pierwszego Klienta. W tym celu z lewego menu wybieramy Klienci, a na nowym ekranie wybieramy Dodaj klienta.
Gdy posiadamy chociaż jednego Klienta, w takim wypadku możemy przejść do zakładki Faktury w lewym menu. Tam Użytkownik ma możliwość Utworzenia faktury.
Faktura tworzona jest automatycznie jako szkic. Dopiero w momencie wydrukowania faktury lub jej wysłania zostanie nadany jej numer oraz zmieniony typ.

Szablony faktur

Wiele firm co miesiąć wystawia cykliczne faktury za te same usługi, dlatego utworzyliśmy mechanizm nazwany "Szablony faktur".
Każda faktura na stronie ze swoimi szczegółami, jak również w mene kontekstowym na listach faktur posiada opcję "Utwórz szablon". Po wybraniu tej opcji aplikacja automatycznie utworzony odpowiedni szablon uzupełniony o dane Klienta, pozycje, czy termin płatności.

Dostępne szablony faktur dostępne są po wybraniu opcji Szablony faktur z lewego menu. Po wybraniu tej opcji zobaczymy listę Klientów użytkownika.
Gdy wybierzemy z menu kontekstowego opcję "utwórz fakturę" Użytkownik zostanie automatycznie przekierowany do formularza dodawania faktury z uzupełnionymi potrzebnymi polami.

Menu kontekstowe

Aby przyspieszyć wykonywanie wielu czynności stworzyliśmy "menu kontekstowe", które dostępne jest na każdej liście dostępnej w wystaw-fakture.net. Dzięki menu kontekstowemu od razu możemy wysłać fakturę, czy ją wydrukować.